FILMOVÉ TIPY #11: Pozemšťanky jsou lehce k mání

Snímek na svém startu začíná vcelku bizarně. Ve vesmíru se potuluje prapodivná raketa s ještě podivnějším osazenstvem ve svém nitru. Posádka tří mimozemšťanů připomíná svým vizuálem něco mezi Opičím králem, Power Rangers a Alfem. Když pak film pokračoval titulkama a s typickou muzikou osmdesátek, říkal jsem si oukej, tohle by mohla bejt sranda.

Kde je Waldo? Nebo alespoň zkuste najít Jima Carreyho 😉

Trojice chlupáčů v raketě se oddává běžnému režimu cestovatelů vesmírem. Připravují snídani, hašteří se nebo na obrazovkách sledují co se děje na různých planetách. Zatímco masky protagonistů (ani maska nepomohla k utajení Jima Carreyho) jsou vtipné (pokud to tak mělo být), nářečí a tónika hlasů je přímo libozvučně lobotomická. Dosahuje takového rozměru, že jsem přemýšlel, zda to má být vtipné nebo vážné. Přiklonil jsem se k první variantě a začal mít o filmu pochybnosti.

Kterak se připravíš na hezký večer s partnerem, kterému se o tom ani nezdálo 😉

Ale zpět k ději filmu. Osazenstvo rakety zahlédne na „radaru“ polonahou dívku v bikinách, která zrovna sundává svůj vrchní díl plavek pro lepší opálení. Inu, co čert nechtěl, v chlupáčích se rozproudil testosteron a začala tahanice o řízení rakety. Trajektorie pohybu nabrala směr Země a skončila přímo v bazénu vedle zmíněné dívky. Ta zprvu samozřejmě nevěří svým očím a tak dojde na první oťukávání s mimozemskými bytostmi. 

Jak se zdá, tyhle kreatury nakonec nejsou nepřátelské. Jsou učenlivé, komunikativní a milující. I přesto, že dívka neprožívá se svým partnerem příliš skvělé intimní období a její rozladěnost z nedostatku pozornosti je znát, dokáže chlupatou trojici vyslechnout a začlenit je do lidské společnosti. Nejprve je seznámí se svou kamarádkou v kadeřnictví, která je zbaví barev a srsti a hle! Jim Carrey blonďák je tu! Já stejně věděl, který z nich to byl! 🙂

Jestli jste se v textu dopracovali až sem, tak ano, dojde na sex s mimozemšťany. Vždyť už vám to název napovídá! Každopádně se kluci vesmírní podívají na diskotéku, nouze o výstřihy nebude a kdoví, jestli se budou ještě chtít vrátit domů 🙂 

Všechny moje popsané poznatky by mohly nastínit, že se film může řadit k průměrné dobové komedii. Já říkám ano, a odebírám jednu hvězdu. Když už jsem překousl zvláštní začátek, pokračoval přes pasáže, kde se zpívá (kdo tohle ve filmech vymyslel?), očekával jsem v průběhu filmu něco, co mě udrží. Neudrželo. Nevýrazné herecké výkony nemohl zachránit ani Jim Carrey, který tu hrál retardovaného ufouna a nemohl se tu zdaleka projevit tak jak by chtěl. Jakoby ho zavřeli do průhledné krabice. Vy ho vidíte, čekáte co bude, ale není prostor.

Herečka v hlavní roli Geena Davis, kolem které se to všecko točilo byla fajn. Hlavně v tom sexy oblečku! Její přítel velká bída, ani mu nepřijdu na jméno. No a role trojice mimozemšťanů… prostě mimoni s vizuálem filmu 50.let. Bohužel, krom vizuálu i poté, co si sundali masky. Cítil jsem tu jemný nádech Blbý a blbější (jízda v autě, rozcuchaný blonďák jako kamarád a bláznivé grimasy Jimma Carreyho), s tím rozdílem, že to je fakt skvělá komedie.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *