FILMOVÉ TIPY #9: Pro jedno kousnutí (1985)

Zprvu jsem si myslel, že jde o nějakou rodinnou komedii o upírech. Po prvních minutách mi došlo, že jde pouze o komedii o upírech. Téměř čtyři stovky let žijící upírka si po staletí udržuje svůj mladý vzhled díky krvi mladých paniců. Čím starší panic je, tím lepší má krev chuť. Jenže doba je taková, že nalézt panice v rozmezí 15-20 let je zhola nemožné.


A v tento okamžik přichází na scénu Mark (Jim Carrey), který se svoji dívkou usiluje o první intimní chvilku se vším všudy už čtyři roky. Neúspěšně. Nechám tu prostor pro potlesk za neuvěřitelnou trpělivost a můžeme v textu pokračovat. Dívkou je opět odmítnut a tak se vydá upustit ventil s kamarády do baru. Co čert nechtěl, seznámil se tu se zmíněnou upírkou, která jej pozvala k sobě domu a poprvé ho ochutnala…ehm krev samozřejmě.

Mark si na strávenou noc vůbec nepamatuje a začíná na sobě pociťovat malé změny. Začne se zajímat o pitvání žáby. Ochutná syrové maso, vystraší sebe i malé děti v okolí a najde zalíbení ve spaní v uzavíratelné truhle. Rodiče o něj mají strach, stejně jako jeho přítelkyně. Do děje vstupují také jeho kamarádi, kteří touží po detailních informacích onoho večera s „upírkou“.

Film bych neřadil mezi „bláznivé komedie“ ani mezi rodinné komedie. Je to debut Jimma Carreyho v příjemné komedii, která tak nějak uplyne a vy se trošku pobavíte. Já mám slabost pro filmy z osmdesátek, takže jim většinou ještě přidávám hvězdy navíc. Ovšem zrovna tohle je takový průměrný film co neurazí, příjemně uplyne a za pár týdnů už si na něj zase nevzpomenu. Každopádně i přesto jej doporučuju.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *