Dojmy z hraní: #003 – Něco málo o dark souls

Krása střídá nádheru 🙂

Na úvod bych o sobě řekl, že se považuju za velice okrajového hráče, který hraje žánr RPG. Sem tam jsem něco rozehrál, ale nevydržel jsem u toho až do konce (Oblivion, Brány Skeldalu, Diablo apod.). Když jsem se v době vydání o Dark Souls otřel, slyšel jsem jen pění chvály pro ty pravé old school hráče. „Hra prý není pro každého, je obtížná a budete ve hře umírat – pořád“ jsem čítával.

První postava, první rozehrání

Pak se mi DS tak nějak vytratilo z dohledu a občas jsem jej zahlédl v rámci brouzdání na YT, když jej spousta LPčkářů natáčelo nebo o hře mluvilo. Pak se mi na několik let zavřelo zorné pole. S příchodem na Twitch, v prosinci 2018 se DS zase vynořilo a často jsem se mihnul na nějakém strýmu a kochal se co hra nabízí. Strýmeři se střídali a ve mně se nějak vzbuzovala chuť a touha si hru vyzkoušet. Netrvalo dlouho a Steam mi šel naproti slušnou slevou. Takže někdy na podzim roku 2019 jsem si hru mohl sám osahat a nutno podotknout, že mě ten systém hry opravdu uchvátil.

Občas mám pocit, že mě někdo sleduje

Nedokážu si představit, že svým stylem hraní bych se někdy v blízké budoucnosti dobral konce a vrhl se na další díly. Můj progres je velmi pomalý a Dark Souls tak vyplňuje vlastně čas hraní, které jsem věnoval třeba NHLku a dalším hrám alá „na chvíli to zapnu“.

Taurus nebo-li Býčí démon

Při mém prvním rozehrání jsem si nic moc o hře nezjišťoval, procházel se světem a kochal okolím. Zdolal jsem prvního bosse, ale neznal žádné detaily o hře. Se začátky mi pomohla dvojice Markus&Ivosus, zcela jistě nevěda, neboť jsem si nakoukal několik prvních videí z jejích průchodu hrou na YT. Když jsem poprvé zapl stream a jal se dalšího průchodu, pomohl mi pochopit některé principy hry i uživatel Alring. Ukázal mi jak si do hry přivolat pomocníka pomocí symbolu na podlaze a připojil se ke mě do hry. Výrazně jsem si tak úvodní postup hrou ulehčil, když mi pomohl přemoci Havla nebo třeba Tauruse.

Nádherné sluneční paprsky

Chvíli jsem se ve světě ještě pohyboval, dostával solidně na budku. Po pár týdnech přestávky se Dark Souls stal zase hrou na pořadu dne. S nadšením jsem vytvořil novou postavu a prošel si hru od začátku bez pomoci ve hře, ale se skvělými tipy od MsRepulsive. A to mi nejen ulehčilo hru v „novém začátku“, ale také vzbudilo obrovskou chuť do hry.

V dálce cosi hajá, je to živé?

Na začátku už nebyl problém porazit „na hned“ Asylum démona, poradit si Taurusem, vystřízlivět z euforie vítězných bitev u Havla a procesovat světem dál. Do té doby, než jsem vylezl na střechu mezi dva Gargoyly (jak to napsat do angločeštiny?). Na té střeše jsem trávil v součtu několik hodin. Bez úspěchu.

Postavy menších soupeřů jsou Velké, nádherně vypadající

Vždycky, když se mi podařilo sundat HP prvního Gargoyla na polovinu, přilétl druhý a ze své tlamy vyslal plamen smrti. Když se mi podařilo neuhořet, dokázal jsem se odrovnat sám skutálením ze střechy. Postupně jsem přemýšlel jak na ty dva chuligány vyzrát. Při jednom z desítek pokusů se mi podařilo ty dva ušáky dostat každého na jednu stranu střechy a mohl se pověnovat každému zvlášť.  Jenže pak následovala nějaká naprosto zbytečná chyba, smrt. Rozčarován a nabitý skepsí jsem odcestoval se svým zrakem na YT a našel si na videu, kterak útočit a úspěšně tuto dvojici porazit.

Střecha, památný boj s Gargojly

Očekávaní bylo všelijaké, ale že stačí používat štít, to mě opravdu nenapadlo. Užití štítu a vhodného rollu staminu tolik nevyčerpávalo, navíc se tak dalo ubránit i částečně plamenům z hrdla druhého Gargoyla. Předtím mi to přišlo jako opravdu těžká dvojice bossů, po téhle informaci naopak velice „jednoduché“. Měl jsem opravdovou radost, když jsem ty dva opeřence porazil J

Gargoyl, fešák, k Vašim službám

A to je ta obrovská krása Dark Souls. To zadostučinění. Když konečně hráč přijde na taktiku, jak jednotlivého nepřítele porazit. Chce to svik, mnohdy štěstí nebo um, ale odměna bývá sladká J V současné době se jen tak procházím po lokacích, kam bych eventuelně zavítal  (že jich sakra je!).

Záznam streamu, na kterém se mi podařilo zdolat Gargoyly.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *