#111 Stream – Home Alone II dohrán

V dnešním streamu jsem se pověnoval pokračování série Goonies. Oproti prvnímu dílu, kterého jsem se v mládí nahrál hodně (vlastním i kazetku), tak druhý díl byl pro mě velkou neznámou. V dětství jsem se s Goonies 2 nesetkal ani v rámci barter obchodu, kdy jsme si s kamarády kamarádů půjčovali vzájemně kazetky. Hra vypadá lépe.

V první lokaci sice trošku splývá pozadí s plošinkama, po kterých se postavička pohybuje, ale další lokality to vynahrazují. V pokračování se objevilo několik novinek. Třeba byl odebraný časový limit, což jsem uvítal, ale i přesto jsem se ztrácel. Přibyl inventář a adventurní prvky. 

Postavička se pohybuje klasicky v 2D. Jakmile vleze do dveří, přepne se hra do „3D“, podobně jsem to viděl třeba ve hře Friday the 13th. V rámci dnešního streamu, jsem si myslel, že hru odehraju od začátku do konce. Nakonec se tak nestalo, takže se Goonies II pověnuju někdy  jindy.

V druhé části streamu jsem si zahrál Home Alone 2. Hra na motivy známého filmu, kterou jsem v mládí vyhandloval v rámci půjčování kazetek.  Dotyčný si ji cenil tak, že jsem musel do zástavy vložit dvě kazetky a měl jsem na dohrání zhruba týden. Hra tehdy působila moc hezky, postavičky ve hře byly hezky vymodelované a detailní. Ovládání nezvyklé a některé části hry pekelně těžké. 

Tehdy jsem se zcela jistě nevymotal ani z hotelu. Myslím, že mi dělal problém i konec první lokace s padajícími kufry z výtahu, kdy jsem nevěděl jak dál. Každopýdně díky emulaci, strýmování, možnosti save jsem si mohl hru dohrát a zaznamenat.

SEZNAM VIDEÍpostupně aktualizováno, odkaz najdete i v menu webu.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *