Informačka #6: Pusté ostrovy?

V poslední době jsem toho tradičně rozehrál více než dost. Stále pokračuju v hraní 7 Days to Die, rozehrál jsem na streamu Alone in the Dark a sem tam testuju nějaké věci z mého účtu na Steamu. 

Jednou z rozehraných a testovaných věcí byla Miasmata a The Forest. První jmenovanou jsem vlastně ani neznal natolik, jako tu druhou v pořadí. Faktem je, že obě tyhle hry mají společné jedno – nádherný vizuál. První dojmy z pár chvil hraní Miasmaty je příjemný. Vizuál vypadá reálně, prostředí a přírodní scenérie jsou hodně kochající. I když ostatní (ne tolik časté) objekty mi přijdou vyloženě nepovedené s okolním kontrastem (zakrvácené tělo ležící na cestě a okolo spousta potrhaných červených šátků.. jo aha to je krev asi..). Zatím jsem ještě nepotkal žádný život, který by dokázal takhla našátkovat pána ležícího na cestě v úvodu hry. O život se ve hře nebojím, mám spíš obavy o zabití kochacích pasáží nějakou idiotskou nepřátelskou bytostí. Jestli ve hře strávím víc času, nachystám vám článek.

Forest je ještě čerstvější vzpomínka. Opět nádherný vizuál, ve kterém však přišlo brzké vystřízlivění. Letadlo spadlo na pustý ostrov, probouzíme se v roli hlavní postavy v troskách. Hladoví a zakrvácení se začnem po okolí rozhlížet po pořádných zdrojích jídla a tak dále. Vyobrazení krve tu je opravdu reálné. Takže jsem se jal té postavy, prohrabal trosky najedl se, prošel první kroky v tutoriálu o přežití. Přišla tma. Rozdělal jsem oheň… Zvuky z tmavé džungle se přiblížili a já… byl uloven. Zkoušel jsem tak několik nových her a nakonec skončil u  zapnutého módu hry bez nepřátel. Zatím se Forest jeví jako něco syrového, jiného. Uvidíme. 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *