Informačka #1 – Návrat Hellyho na web

S tím mým psaním to bývá bída. Jsem si toho vědom, že ty příspěvky nepřibývají tak, jak bych si i já sám přál. Proto se začnu více vypisovat o tom, co se událo, co jsem hrál nebo co kde viděl.

Takže tu vítám všechny, které zajímá má tvorba. Ať už jde o oblast psaného slova nebo toho mluveného. Už nějaký pátek se zabývám natáčením herních videí s komentářem. Je to zábavná forma hraní, díky které si také můžu odškrtnout nějaké tituly jako dohrané. Dnes si tu probereme činnosti, kterým se věnuju v poslední době nejvíce.

Twitch a živá vysílání

Zhruba od září minulého roku jsem se dostal ke Twitchi a vyzkoušel si, jaké to je streamovat hraní na živo. V současnosti vidím za ty měsíce jistý posun kupředu a jsem za to rád.

úvodní obrazovka domovské stránky mého kanálu na Twitchi

Navíc živá vysílaní přinášejí úplně jiný zážitek, než komentovaná videa ze záznamu. Poznáte tu lidi se stejnou vášní pro věc, nebo někoho lidsky podobného, takže se stáváte součástí komunity.

Rýpání se v nastavení

Každým dalším strýmem odhaluju nějaké nové funkce, nápady a náměty samotných strýmů. Takže jsem ve fázi, kdy mě to opravdu baví. Retro hry jsou na strým nenáročné, takže jste mohli vidět třeba vánoční a silvestrovský pokec strým, kde jsem si prošel populární cartridge 168in1.

v jednoduchosti je zatím síla, aneb když nemáte námět na grafiku scény

Začal jsem si pohrávat se scénami, které sice nejsou kdoví jaké, ale je to všechno jen má práce. Nedávno jsem zapracoval na nějakém jednotném designu, takže uvidíme dál, co se v mé tvorbě bude dít. Každopádně každý strým, který proběhne, si můžete v klidu pustit v nezměněné podobě jako záznam na Youtube.

7 Days to die

Rád bych se tu rozepsal v kostce tak nějak od začátku. 7 Days to Die je čistý Survival (Minecraft pro dospělé), kde se snažíte přežít ve světě po jaderné katastrofě plném zombie. Začínáte jako holátko a je jen na vás, jak se se vším vypořádáte. Hra je má rozpracovaný crafting systém (looting, zkušenosti, rozmanité množství stavebních bloků a výroby) a rozvětvené vylepšování vlastností postavy. Postupně se od kamenné sekyrky a žraním bobulí či shnilého masa můžete dostat do po zuby ozbrojeného vojáka číhajícího v obří pevnosti na příchozí zombíky s plným stolem pečeného masa či guláše 🙂

7 daysko nabízí občas úchvatné přírodní scenérie. Na minibikeu zachycen Helly

Odkud se berou? Je to jednoduché. Ve hře se občas objeví ve vaší blízkosti random zombík nebo kočující skupinka. Při cestách můžete objevovat města, obchody a budov k průzkumu je hodně. Nejsou sice obydlené, ale najdete v nich zombíky. Střídá se tu den a noc. Jakmile dosáhnete sedmého dne a nemáte ukryt, budete mít problém. Každý sedmý den se zbarví měsíc do ruda (Bloodmoon) a od 22:00 přichází masivnější vlny zombíků ve vaší blízkosti. Proto je rozumné už první dny ve hře přemýšlet nad základnou, kde se zakopat nebo opevnit. Kde je to vhodné a kde nikoliv bychom si mohli popsat jindy. 

na snímku se tetelí blahem kolega P3arCZ, který holýma rukama udolal zombie medvěda!

Ke hře jsem se dostal díky kolegovi P3arCZ. Osvojoval si začátky za pomocí různých videí, postupně získával zkušenosti, věděl jak hra funguje a náramně se bavím doposud. Deník, který tu na webu můžete číst, je asi ze třetího hraní (třetí pokusný svět), který jsem si tehdy rozehrával. Dnes už mám znalosti hry úplně jinde. To si můžete všimnout na mých strýmech singleplayer světa, kde si stavím pevnost a ladím detaily funkčnosti. Rovněž strýmujeme každou sobotu právě s P3arem naši „seanci“ ze 7 dayska v dalším světě ve dvojici.

To by bylo pro dnešní startovní informačku všechno. Příště se podíváme v jedné hře zase trošku do historie.

 

 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *