Deník hráče #05: 7 days to die (5.- 6.den)

Zatímco noc svým temným hávem přikrývala okolní krajinu, neustal jsem v řádné práci na příkopě a jeho detailech. Zprvu jsem dumal jak jej vykopat široký a pak jak přes něj přecházet. Napadla mě jakási lávka ze dřeva, na které bych mohl stát a zároveň také útočit shora na zombíky pode mnou. Hezky v klídku, teple a s přesvědčením neutuchajícího bezpečí.

Nosné sloupy s lávkou a pod ní bodáky. Bude to krásný výhled dolů… takže vlastně dohled!

Takový inženýrský projekt vyžadoval hodně úsilí a pořádnou práci s lopatou. Takže jsem se rozhodl příkop u vstupních dveří pořádně rozšířit. Strávil jsem hodiny v zákopu jako u Verdunu a vylezl ven až bylo okolo úplné světlo. Šestý den začal. Poblíž se kutálel divočák, tak jsem sebral veškeré síly a jal se jeho ulovení. V mezidobí se hrnula jedna větší skupinka zombíků slepě jedním směrem, takže jsem se tvářil nepřítomně, jako bych tam vůbec nebyl. Strategie „staň se součástí travního porostu“ se povedla a nemrtví pádili dál až je spolkl horizont.

….ááá fresh meat! Meat Loaf! I do Anything for Love (meat).

Během oběda se až nepřirozeně zatáhlo a v době, kdy jsem se chtěl vydat na výpravu začalo pršet. Takže nezbývalo nic jiného než se zavřít v baráku. Mlha pokryla okolí tak, že nešlo vidět na deset metrů. Zalezl jsem tedy do domu a začal si uspořádávat věci v inventáři, pověnoval jsem se také vaření ap. Když jsem se vydal ze dveří ven, viděl jsem stále jen na špičku nosu. Mlha sežrala svou nenasytnou hubou celé okolí a její naducané tvářičky přežvykovaly zbytek věci v mém zorném pohledu.

Z jedné strany nájezd a náběh, ze druhé strany nedostupná hráz. Ďábelský plán obrany, muhehe?

I přesto bylo potřeba nelenit a začít pracovat na dřevěné věži napravo od vstupních dveří. Kolem věže se lámal roh příkopu a mě napadlo, že bych mohl do věže vytvořit přemostění přímo z druhého patra domku. Stylově jsem jej doplnil rodinným bílým plůtkem a to ze dvou důvodů. Abych neustále nepadal vlastní blbostí z výšky a také pro určitý styl, který evokuje krásu poklidného domova.

Přemostění z domku na věž

Jakýsi můstek jsem začal vytvářet také u příkopu. V praxi to vypadalo tak, že uprostřed příkopu jsem postavil nosné sloupy, které lemovaly okolo kůly a bodáky. Sloupy jsem propojil prkny a spojil v jeden celek, což v praxi vypadalo jako převýšená lávka. V případě, že jsem vás popiskem zmátl, bude se tu okolo potulovat screen 🙂

Pohled na primitivní věž shora.

V téhle inženýrsko-stavební bizárii jsem viděl velkou výhodu. Stál jsem z poloviny nad příkopem, s výhledem i dostřelem na blížící se zombíky. Poté, co jsem se pokochal svojí prací, poplácával po rameni a vytrhl se ze sna, kde přebírám nějakou cenu za osmý div světa, přišla opět noc a šestý den skončil.

Mapa okolí mého obydlí. Šipka uprostřed jsem já a ta tmavá část opodál je má stavba.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *