ÚNOR 2018

Nový měsíc přinesl opět spoustu zajímavostí. Pojďme se tedy podívat na to, co se dělo zákulisí. Na startu února jsem své kroky zastavil u trafiky, kde se na mě smálo nové Score 288. Na obálce Lara Croft, na titulce „Hry v roce 2018“ s nápisem Layers of Fear coby plnou hrou. Součástí byly také další tři plné hry Blackguards, Whispered World a Shooting Stars!. Z obsahu by vás mohlo zaujmout třeba „12 momentů historie plošinovek“, „Herní rekordy“ nebo „Co přinese rok 2018“. V rubrice Retro se pak zaměřili na konzoli Sega Saturn a vzpomínku na hry Broken Sword a Winter Games.

obálka Score 288

Let´s play videa a streamy

I nadále se věnuju sledování tvůrců let´s play videí, takže jsem se mihnul u Arwen a její Mafie II. Mezi další sledované během února můžu zařadit také P3arCZ a jeho letitý průchod hrou Nightmare House. Ostatně vyšší účast jsem zaznamenal na streamech jednotlivých tvůrců. Občas se nějaká pozvánka mihne na Facebooku stránky, tak se nebojte a přijďte se mrknout.

MsRepulsive & Kingdom Come

Potěšila mě také zpráva MsRepulsive, která se rozhodla věnovat své tvorbě na plno (hlavně streamům na Twitchi) a přislíbila opět návrat k let´s play videím (za což jsem byl rád o něco více). Na jednom ze streamů jsem se také mihnul. Šlo o Kingdome Come a o dobrou zábavu. Přišel bych i na další, ale jakmile jich pár vynechám, už jsem zcela mimo to, co se děje nejen ve hře. Ale s občasnou návštěvou mé maličkosti může stále počítat 🙂 Mrkněte se třeba na její Herní novinky pro Únor 2018.

Czokhobo a jeho průchod zapeklité zapeklitosti v podobě Atlantis II

Dalším kreativním člověkem je Czokhobo, u kterého jsem sledoval již dříve spoustu streamů. Moc absencí nemám, jeho vydávání je takové, že se člověk prostě těší. Nedávno streamoval třeba Inside, ale nedávno se věnoval druhému dílu vypečené adventury Atlantis. Budu se těšit na další stream, je možné že půjde opět o Atlantis. Nebo také o něco jiného, Limbo? 🙂

Nově jsem se také stal návštěvníkem twitch streamů Arwen. Pokud se nepletu, streamuje 1x až 2x do týdne. Posledně hrála Tomb Raider nebo třeba Subnauticu.

Arwen koumá v Subnautice

Poslední na seznamu je XmatuliX. Pořadí jsem neurčoval podle ničeho jiného, než podle data sledování tak, jak šly streamy v měsíci za sebou. Xmatulix aktuálně prochází hrou Vampire: Masquerade Bloodlines a jak vidno, ve hře se moc dobře vyzná. Všichni zmínění tvůrci, kteří se věnují živému vysílání jsou fajn lidi, dobře se na jejich streamech pobavím a hlavně je tam prostor pro pohodový pokec.

Xmatulix a jeho průchod za Nosferatu

V únoru jsem rovněž naznal, že se musí s moji kadencí videí něco dít. Začal jsem si víc rozplánovávat různá videa a můžu říci, že se mi je už měsíc daří nějakým způsobem vydávat pravidelně. První vlaštovkou bylo dokončení série Posla smrti II. I když mě v téhle sérii trošku trápila technická stránka věci, nakonec jsem hru dokončil. Mohl jsem si tak odškrtnout nejen hru samotnou, ale také položku v Herní výzvě na databázi her. Pověnoval jsem také nějaký čas starým dosovkám a novému předtáčení série Reprobates, kterou teď vídáte na mém Youtube kanále. Vrátil jsem se zpět ke svým dřevním náhledovkám. Ty nemají ukazovat vrchol mého umu ve starém Photoshopu, ale v záplavě odebíraných kanálů uživatelů na Youtube odlišit má videa od ostatních.

Nákupy na steamu

Ani druhý měsíc v roce mě nenechal chladným na Steamu, kde jsem využil některých výhodných nabídek. Tou nejvýhodnější byl Witcher za 1,5 Eura. Kvalitní hra za jednu lepší svačinu.

Dále jsem rozšířil sbírku her o nějaké neznáme tituly, které mě však nalákaly svým vizuálem. Šlo o plošinovky Mahluk (0,45 Euro) a Lost in Forest. Zatímco první jmenovaná se hraje dobře a je to zajímavě provedená retro skákačka, ta druhá je jak hra v prohlížeči, jen tam neblikají okolo bannery s reklamou.

Na základě dobré reklamy formou článku jsem neodolal a zakoupil si také Legii. Nepříliš dlouhý kousek mě přivedl na mysl, že bych jej mohl profít formou jednorázového videa. Uvidíme.

Tipy na zajímavé Youtube kanály

Podařilo se mi čirou náhodou narazit také na nové zajímavé kanály. Touto cestou vám třeba pomůžu k tomu, že budete sledovat někoho, na koho byste zřejmě v Youtube trendech nenarazili. Tím prvním je tématický kanál, který se zajímá o staré hry a je třeba říci, že jim to jde dobře. Prozatím se jim daří vydávat jedno video měsíčně. Přesně tak, jak si stanovili. Doufám, že jim to vydrží a vytrvají.

První video kanálu Retro hráč

Za druhým zajímavým kanálem, na který jsem narazil, stojí Filip Novák. Jak uvádí na svém Youtube kanále v informacích: „…jsem autorem marketingové show ZeptejSeFilipa. Své zkušenosti z marketingu předávám majitelům firem a živnostníkům. Předvedu vám marketingové strategie, SEO, psychologii prodeje a sociální sítě naučnou formou, která vás nebude nudit.“ Za mě se mu to opravdu vede na výtečnou. Trošku mi to připomíná kanál metalearning_cz, který jsem tu kdesi a kdysi uváděl také.

Nejzásadnější novinkou v mé tvorbě jsem si nechal na konec. Jde o způsob nahrávání videí. Doposud jsem se pachtil s nahráváním herních videí za pomocí Bandicamu, který nastoupil dřívější užívání Frapsu. Bandicam splnil vše, co jsem potřeboval, svého času jsem z něj byl velice nadšený. Umí rozdělit audiostopy ze hry a tu lze poté editovat samostatně. K tomu jsem používal a stále používám Audacity. Bolest Bandicamu u mě nastoupila v posledních týdnech, když jsem chtěl natáčet nějaké hry, vyskytly se problémy s mírnými lagy. Nedělalo to u všech her, ovšem když už jsem se rozhodl k tvorbě nějakého videa, došlo vystřízlivění a několika hodinové hledání ideálního nastavení programu. Je fajn, když vygůglíte video, ve kterém vám radí asi desetileté dítě 😀 Ovšem po koumání bez výsledku.

Ta fotka není rozmazaná, ani nevkusná. Je autentická!

Začal jsem přemýšlet o alternativě a nakonec jsem došel k tomu, že si do své hw rodiny pořídím dalšího kamaráda. Po úspěšné koupi parádního mikrofonu Rode NT, kdy jsem už nemusel řešit zvukovou stopu, nastoupil do práce nový člen rodiny – střihová karta od AverMedie LGP Lite. Prvně jsem ji testoval, zkoušel a hledal ideální nastavení rozlišení, které můj počítač zvládne a jsem z ní nadšený. Softwarově si nastavím několik profilů pro danou hru a jedním tlačítkem začnu nahrávat. Dosovky už řešit nemusím, natáčí je to jedna báseň, stejně tak problémový Reprobates a nebo Rochard, ne které jsem to vlastně testoval poprvé. Co se týče audia, karta umí, ovšem já se vrhnul spíše na záznam zvuku z mikrofonu pomocí Audacity, poté ji sestříhám a napasuju do videa při editaci. Opět se vracím k natáčení v tom smyslu, že nemusím řešit žádné problémy, prostě spustím a nahrávám. Jediným problémem bylo to, že jsem musel přikoupit dva HDMI kabely, které nebyly součástí a poté to správně pozapojovat.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *