Událo se v lednu 2018

Leden je za mnou a je čas sumarizovat zákulisní čachry, které se děly. Tahle rubrika je takové moje vypsání se a shrnutí daného měsíce do jednoho článku. Má to samá pozitiva, já se rozepíšu o všem možném, vznikne článek a pro Vás minimálně inspirace. V každém měsíčním shrnutí se tu budu zabývat tím, co jsem hrál, četl, viděl nebo co si pořídil a tak podobně.

Konec roku 2017 se nesl s kupou slev na Steamu, takže moudrý kdo bral, hloupý kdo nechal ležet. Nakoupil jsem toho spousty prakticky za „lahve od piva“ a tak se mi moje knihovna rozrostla o kompletku Half-life, Grand Theft Auto, Portal, Gothic a dalších her se zatoulalo do Seznamu přání. Je potřeba zahájit vědecká bádání a natáhnout den na 48 hodin. Kdy má člověk takové hry hrát? Avšak nejlepší koupě, vzhledem stráveným hodinám ve hře, byla 7 Days to Die. Šlo pouze o 50% slevu. Dozvuky vidíte do dnes na webu a ještě dlouho uvidíte v „Deníku hráče“.

Konec prosince se na Nový rok nesl v duchu dokoupení dalších her. Slevy trvaly tuším do 4.1. a já si obohatil sbírku o Southpark: Stick of the Truth a hru Don’t Starve. Tyhle hry mi byly už z minulosti známé, takže nebylo co řešit.

Kolem druhého ledna jsem se začal radovat z toho, že další z řad kolegů v oblastí Let’s play, si zařídí vlastní webovky. Je zjevné, že už zkušenosti měl a něco tvořil dříve, ale jeho nadšení v tvorbě nového projektu jsem sdílel ruku v ruce s mou pomocí a radou. Vítej mezi pisálky, P3are! 😉

Třetí lednový den jsem si pozval do baráku prokrastinaci a se zombie pohledem se povaloval po sociálních sítích, v přestávkách hrál GTA III. Jakmile jsem kočenu vyprovodil zavřenýma dveřma, vzbudila se ve mě chuť zase dělat také něco s webem. Výsledek onoho dne můžete vlastně vidět nyní, kdy funguje nová šablona webu. Někdy mám v mysli, že bych všechny tyhle úpravy vydal do jednoho sumarizujícího článku. Za těch devět let jich bylo vcelku hodně. Cože, to jsem tu už devět let?!

Čtvrtého dne mé kroky zamířily do trafiky a do knihovničky jsem mohl přidat další číslo – Level 281. Vzhledem k tomu, že aktuelně mám rozečtenou konkurenci, stihl jsem tohle číslo ledabyle prolistovat a z obsahu mě zaujalo třeba: „Tenkrát poprvé – Jak se začalo cheatovat“, „Vybíráme herní stroje na cesty“ nebo z recenzí Elex, The Evil Within 2.

Poslušně hlásím, že pátý den se vlastně vůbec nic nestalo. Šestého mě dostala do svých spár opět hra 7 Days to Die. Tenhle Minecraft pro dospělé položen do apokalyptického světa plném zombie si mě získal. Všechno je parádně vyvážené. Kraftění, stavění, rozlehlé vylepšování postavy a zbraní. Různé biomy od pouště po hory nebo spáleniště. Možnost putování a prozkoumávání budov. Je toho mrak a hlavně když jste pošuk jako já, kterého prostě napadne jak co a kde postavit a je zaděláno na problém. Zavzpomínal jsem totiž po dlouhých letech na ty časy, kdy jsem trávil u her celé dny. 7 Days jsem zapl kolem čtvrté odpolední a s velkou nevůli to raději vypl v noci o půl druhé abych se taky vyspal. To už se mi dlouho u nějaké hry nestalo.

Sedmého dne jsem se morálně proklínal, že bych předešlý den strávený u hraní měl nějak lépe využit. I když oči pošilhávaly chvíli po ikoně 7 Days, tak jsem se nakonec odhodlal k rozečtené knize Vladař od Machiavelliho. S hrami to nemá zas tak společného, ale je to má nová vášeň, takže se tu budou objevovat i články s tématikou knih. Pravděpodobně se o knize ještě zmíním v krátkém článku.

Osmý den se mi má Nokia 6303 classic po několikerém nabití opět chovala zvláštně, jako by předešlý proces nabíjení vůbec neproběhl, tak jsem se odhodlal k dříve nemyslitelnému. Ano, je to tak, mám dotykový telefon s Androidem. Kdo mě zná, ví, že jsem se tomuhle bránil všemy možnými způsoby. Dokonce jsem si původní tlačítkovou Nokii objednával z internetu za dráž, než mě vyšel aktuální dotykáč. Proč tlačítkový telefon? Já nemám potřebu být mimo domov činný na síti a tak mi stačí volat a psát sms. Ale je zas pravda, že jsem dotykáči podlehl, hned jak jsem si do něj natahal hry a Retro – NES aplikaci 😀 Hned jsem si ozkoušel, jak vypadá má nová webová šablona na mobilech a zjevně dobře.

Od dvanáctého ledna jsem se vrhl zase na závislácké hraní 7 Days to die a propařil se hrou až do patnáctého dne. Absolvoval jsem tedy úspěšně i druhý Bloodmoon. Od světa zombie a neustálého strachu o holý život jsem se usadil na streamu Czokhoba, který streamoval živě postup ve druhém díle Atlantisu. Záznam lze zhlédnout zde. Starší záznamy livestreamů jsou i na Youtube zde.

Do sbírky mi také přibylo další Score č 287, které vyšlo v mém okolí sice dříve, ale ke kouppi jsem se dostal až patnáctého ledna. Běžně jej kupuju na stejném místě, ovšem plná hra Fallout 3 strhla vlnu zájmu a tak jsem jej netradičně musel koupit jinde.

Ve chvílích nudy jsem se rýpal v telefonu a hledal na internetu zajímavé aplikace (vyhrál to Jet Set Audio) k přehrávání hudby. K tomu bylo zapotřebí dokoupit pár dalších serepetiček jako bezdrátová sluchátka a externí reproduktor. A má dušička měla pokoj 😀 Aktuálně si krátím dlouhé chvíle na mobilu hrami Shelter a Mahjong.

Devatenáctý leden jsem obdržel dárek ve formě hry na Steamu od slečny Repulzivní a nutno říci, že se trefila. Dostal jsem hru Submerged, kterou jsem měl nějaký ten pátek ve svém „seznamu přání“. Vyzkoušel jsem několik minut hraní a touto cestou ještě jednou děkuji MsRepulsive za nečekaný dáreček.

Velký čas trávím při sledování různorodých videí na Youtube a při jednom takové klikfestu jsem narazil i na tenhle snímek, který dokonce nadabovala skupina Fénix ProDabing. Pokud máte dlouhou chvíli a zaujme vás tohle téma, jde minimálně o zajímavý snímek k zamyšlení 😉

Poslední lednový týden se nesl v lehkovážném utrácení mé osoby za malé i nemalé elektronické doplňky. Dokoupil jsem si na Heurece dvě 32Gb sd karty a vyřešil tak mnohé problémy neustálého přesování jedné sd karty co jsem měl z foťáku do mobilu a tak dále. Přibyl mi také externí přenosný reproduktor. Sepsal jsem také konečně druhý díl Deníku hráče ze hry 7 Days to Die.

Od bojů o holý život jsem si zašel odpočinout na parádní herní záležitost na kanál TrylobajTa, který odehrál velkou část zajímavé hry Firewatch. Sice nemá u sebe nahraný konec hry, koukal jsem jinde, ale jeho průchod mi sedl a hra mě nadchla. Je mimo jiné i ukázkou toho, jak lze napsat postavu za pomocí dialogů, aniž byste ji vůbec viděli.

Zpět k Youtube. Být tvůrcem je zcela jiné než pozorným divákem. Videí a tvůrců je tolik, že je velice obtížné vytrvat pravidelně sledovat pouze hrstku z nich. Objevil jsem pár stream-záznamů od Dave de Sade a jsem velice rád, že se vrhl do svých full lets playů (záznamy streamů), protože kousky, které na svém kanále předvádí rozhodně stojí za zhlédnutí. Rovněž jsem začal sledovat LP serii na hru Mafia II u Arwen, která svým bezprostředním stylem a hlasem dává videu opravdovou hodnotu.

Co víc dodat, poslední lednové dny jsem se věnoval hraní 7 Days to Die, kde jsem doputoval již do 23. dne a stále žiju. Přikoupil jsem do sbírky Level 282, pracoval na tomto článku, který právě čtete (a vím, že vychází až teď :D), koukal na LP Metro 2033 u XmatuliXe, vyplnil si Herní výzvu a nebo aplikoval takovou tu Twitter kravinku na postranním panelu webu. V době kdy dopisuju tenhle článek, mám už samozřejmě spoustu materiálu pro Únor 2018.

Pokud se Vám nějaký způsobem článek zalíbil, nebo jste se nechali v něčem inspirovat, neváhejte se o své dojmy podělit v komentářích.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *