Deník hráče #01 : 7 days to die (1.den)

Není tomu tak dávno, co jsem v čase předvánočním a vánočním prozkoumával Steam a s rozjařenýma očima pozoroval ty obrovské slevy na různé zajímavé hry. Některým cenám nešlo odolat a tak bylo na místě svoji sbírku trošku rozšířit o další herní tituly. Mezi nimi se krčila také 7 days to die. Měl jsem ji vyhlédnutou zhruba měsíc před nákupem a to díky herní video sérii, kterou jsem viděl na YT kanále DualProject. Tenhle Minecraft pro dospělé jsem prostě musel mít. A že mě hra hned pořádně chytla a nepustila, rozhodl jsem se začít psát deník.

Nebudu tu zdlouhavě vypisovat své první pokusy ve hře, kdy jsem měl obrovský problém s nedostatkem vody a potravin. Nevěděl jsem jak se co tvoří, neustále jsem jen pil infikovanou vodu a nebo utíkal s holýma rukama na divoké prase očekávajíc, že mi skočí pečené samo do huby. Avšak od té doby jsem nepatrně pokročil a zjistil si nějaké základy. Takže pojďme na to.

Zakládám svět

Z předešlých pokusů a zkušeností jsem si vypiloval nastavení k obrazu svému a ač jsem doposud ve hře nepřekročil pátý den, pokládám jej prozatím za to nejlepší vyšperkování, které mi vyhovuje. Někde tady plácnu screen celého nastavení, ale několik věcí bych tu vyzdvihl formou textu. Výběr světa jsem nastavil na random, délku dne na 18 (den trvá déle a tak máte dlouho světlo), vypnul jsem běhání zombíků (zombie prostě neběhá!). Další položka za zmínku stojí také nastavení denního cyklu na 120 minut reálného času a obtížnost jsem zanechal na defaultní, což by měl být střed.

Narozen v desertu

Před vygenerováním tohoto světa, ve kterém píšu deník, jsem hru hrál pouze 4x. Dospěl jsem v ní maximálně do 4-5 dne a to v celkem čtyř založených neúspěšných světech. V nich jsem zmíral na nedostatek všeho a z mé nezkušenosti a bloumání světem si dělal srandu kdejaký potulný pes, který mi uhryzl nohu. Když se mi nic moc nedařilo, alespoň jsem si sebou mohl vzít nějaké zkušenosti pro tenhle svět „na ostro“.  Zatímco se nový svět generoval, přemítal jsem si v mysli biom, ve kterém se spawnu. Mohl by to být zimní.  Chvíli v něm budu nahatej pobíhat a pak zmrznu a umřu. To by bylo vtipný. A že v těch bizarních smrtích už mám zkušenost.

Svět se načetl a přede mnou se rozprostřela nádherná poušť kam oko dohlédlo… Nebo kam dovolil snížený detail dohlednosti, aby mi hra neslítla hned při prvním spuštění. Chvíli jsem se kochal nádhernými a obrovskými kopci a přemýšlel, kterým směrem se vydat. Poušť má totiž spoustu nevýhod pro zabydlení. Tou zásadní je nedostatek dřeva a pokud tu najdu odlehlý dům, tak ho stejně nemám jak opevnit. Takže jsem klasicky začal běhat v okolí mého spawnu a sbíral všechno co mi přišlo pod ruku. Musel jsem jednat rychle, je sedm ráno a odpoledne bývá hic.

Posbíral jsem něco málo dřeva z místních uschlých kmenů, které se tu válejí po zemí. Vykraftil si sekyrku a mohl se do těžby vrhnout po hlavě. Kameny, trávu, keříky, kaktusy, ptačí hnízda. To všechno mému bystrému oku neuniklo a ruka sběrače se jala také rostlin Aloe Vera a Yucca Fruit. Druhá zmíněná rostlina je výtečný zdroj pro doplnění staminy a zahnání hladu. Alespoň pro začátek jde o opravdu skvělou pochutinu.

Napadlo mě, jak by bylo krásné a sluníčkové, kdyby za touto pouští byl ten „klasický“ biom a já si tak z domku mohl odskočit do pouště pro Yucca Fruit. Když už jsem se po nějaké té hodině odebral ke koumání okolí, narazil jsem na silnici. V hlavě mi okamžitě vyvěrala vzpomínka na Crafákův tutoriál, kde se zmiňoval o tom, že každá cesta někam vede. Buď do města nebo k nějakému stavení.

A světe div se, v dáli čněly vysoké budovy, které skrývaly spoustu zákoutí k prozkoumání. Musel jsem být však opatrný, za každým rohem může dřímat skupinka zombíků.

5 komentářů

 1. Profilový obrázek P3arCZ

  Vidím, že tady jsme někomu s Picardem přivodili závislost 😀

  Odpovědět
 2. Profilový obrázek Clous

  Taky jsem na ni chvilku ujížděl , podle Steamu 153 hodin a moc se mě líbila. Střídal jsem to se Subnauticou, kde mám 284 hodin, tu určitě taky zkus 😀

  Odpovědět
  • Profilový obrázek Hellhouse

   Jé, zdravím tě Clousi 🙂 Na ni jsem taky pokukoval v rámci nějaké doporučované fronty na Steamu během vánočních výprodejů. Aktuálně jsem v 7 days 15 den. A mám tak dost materiálů na další díly Deníku hráče 🙂

   Odpovědět

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *