Filmové tipy #5: Bůh odpouští, já ne! (1967)

Na nebi nebyl ani mrak. Zato slunce se pořádně roztahovalo a svými paprsky tak sahalo do všech koutů nástupiště pod ním. Byla to taková malá vlaková zastávka v místním městečku. Lide se tu procházeli sem a tam čekajíc na příjezd lokomotivy. Někteří jen tak posedávali a vnímali sílu slunečních paprsků, která se jim vrýpala do opálených tváří. Byli na to zvyklí. Díky bezvětří se všudypřítomný prach a písek povaloval stále na zemi a nikomu tak nezpůsobil mžourání v obličeji. V městečku bylo ticho a očekávání. 

Z dáli už bylo slyšet přijíždějící lokomotivu a lidský šrumec se již připravoval k vyhlížení. Vždyť příjezd parního stroje byl velkolepou událostí. Na nástupiště se seběhla hrstka muzikantů, kteří měli za úkol hrát a ostatní lidé mávat a vítat. Zhostili se těchto rolí na výtečnou a předtím tiché nástupiště se rozezvonilo do dáli jásotem. Lokomotiva se blížila, mocně si odfrkovala až nakonec zastavila a vydechla naposledy. Nikdo ji totiž neřídil. Posádka byla povražděná. Na cestě vlak někdo přepadl a zbavil se všech svědků. Tedy alespoň si to myslel.

A v tenhle okamžik přichází na scénu Terence Hill a Bud Spencer (nebudu je tu popisovat dle jména ve filmu, ale vždy dle jejich pravého jména) 🙂 Bud měl možnost se setkat s jediným přeživším svědkem téhle události a ten mu prozradil, že přepadení má na triku San Antonio Bill. Ovšem mělo to zásadní problém. Ten byl v době přepadení jaksi … mrtvý. Terence se tak rozpomíná na události, kdy Billa viděl naposledy živého. Bylo to při jedné karetní partičce v jednom zaplivaném hampejzu. Terence válel a Bill i jeho parta získávali podezření, že se mu daří až moc. Vznikla potyčka a na jejím konci se Bill uchýlil k tradičnímu souboji tehdejší doby – muž proti muži a tasení zbraně. Ovšem měl to daleko promyšlenější, než se mohlo zdát. Prohlásil, ať je oba nechají samotné uvnitř a ten kdo vyjde ven jako vítěz má volnou cestu k odchodu. Poraženého pak čeká smrt v plamenech budovy. Terence zvítězil, vyběhl ven před hořící a řítící se hampejz a odešel.

Mistrná past byla dokonána. Terence si myslel, že je Bill mrtvý. Ten se zatím vytratil bůhví kam a jeho banda se vydala do úkrytu pro zlato. Jenže nic tam nenašli a tak se s velkým podezřením vydali po stopách Terence, vždyť v tom má určitě prsty on! Zatím se Bill v klidu vytratil i s lupem pryč. Zbavil se tak bandy, se kterou by se musel dělit a navíc získal statut mrtvého.

Terence se tak s Budem vrhnou na vyšetřování. Zatímco Bud v roli pojišťováka řeší krádež 100 000 ve zlatě, Terence trápí podvod a chce zpátky svou partičku pokeru 🙂 Oba však mají stejný cíl – Billa. Nebudu dál nějak zásadně prozrazovat co bude následovat, ale s Billem se setkají a na řadu přijdou i další oklamání.

 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *