Helly hraje: Gods: Lands of Infinity část 1. – Úvod od hry

Bohové musejí být šílení! Představte si svět, kde dávná válka bohů zničila celou zemi. Mezi těmi strašlivými krátery a místy k neživotu, si ve velkých vzdálenostech od sebe hráli na schovávanou v podobě zákopové války. Každý z těchto narcistních hovad si postavil obrovskou pevnost a z ní do nebe trčela obrovská věž, která působila jako megalomanský léčitel komplexnosti velikosti každého z nich. Avšak po mnoha staletích se jeden z nich (Mortagor) zmocnil zbraně, která neměla konkurenci – magické krystaly. Je tedy na nás, abychom se jich zmocnili. Dostaneme se do role sexy božské avatarky Vivien, vyslané na zemi bohem Aarswarghem, jež musí projít cestou poznání (pořádně se nalevelit a nakopat jim zadky?).

Ze začátku se zjevíme na přístavním molu u městečka Slavingrad. Na obrázku jeden z místních opilců.

Pro holku je to zprvu velice těžké. V zemi, kterou kdysi zpustošila kouzla a bohové, se magii příliš nevěří. Sem tam se pošle upálit na hranici několik lidí, jen tak pro výstrahu. Kdyby náhodou. Přece jen se určitě věnovali studiu magie. Možná. V boha a magii se věří okrajově jen na venkově, kde se snaží motlidbami přivolat boha úrody. Ve velkých městech v něj již víru ztratili. Pouť za získáním božských kouzel a zkušeností tak může začít.

Každá lokace ve hře má svou podrobnou mapu – Slavingrad shora, červený puntík jsme my.

Při pohledu na obrázky ze hry Gods se v mé hlavě okamžitě objeví vzpomínky na hraní Might & Magic VI: Mandate of Heaven. Podoba je však jen z prvních dojmů. Hra se totiž hraje jinak. Zprvu se objevíte v první lokaci městečka  a hned vám bude nepříjmné, že se s postavou nemůžete nějakým způsobem podívat dolů, skrčit nebo skákat. Jen koukáte před sebe. Pohybujete se klasickým WASD a k otáčení postavy volíte E a Q. Pokud tenhle fakt překlenete, značně se vám uleví, protože hra nabízí líbivé lokace. Budete se potulovat po světě Slavonie (těžká inspirace slovanskými národy najdete i ve jménech různých postav a měst, které potkáte). Po lokacích putujete lehce, dojdete k ceduli na konci mapy a tenhle rozcestník vám ukáže mapu, na které stačí jen kliknout na místo kam po té odcestujete. V obydlených částech jsem ještě neměl co dočinění s nějakým bojem. Rovněž se mi zatím nestalo, že by do místních budov šlo vejít. Pokládám to za velikou škodu. 

Voda, molo a prsatá blondýna.

V odlehlých močálech mě přepadly obavy. V dáli jsem se zahlédl pár monster a říkal si, jakým způsobem budu s tímhle relativně kostrbatým ovládáním doslova bojovat. Jakmile se však přesunete blíže k nepříteli přepne se hra do režimu boje po vzoru tahových soubojů. Navíc si můžete mapu libovolně natočit i přiblížit nebo oddálit, což se mi hodně líbilo. V bojích hrajete na tahy a využíváte akčních bodů. Každý druh útoku stojí různý počet bodů. Základní – 1 bod, náročnější útok způsobující krvácení po dobu dvou kol třeba 2b a tak dále. Jakmile s nimi dojdete na nulu, zvolíte položku obrana a necháte útočit nepřítele, nějaké body se zase obnoví. Vizuální stránka hry je parádní. Když jsem se vydal na venkov a uviděl tu nádhernou uvěřitelnou vodu, kde opodál stála chata rybáře a po molu se procházela prsatá blondýna.. Inu vytknout se dá spousta věcí (malé lokace, hustota porostu, místy holé pláně), ale jiné to zase vyzdvihují. Příjemně působí také přirozený přechod dne v noc. Nejprve se smráká, objevují se červánky na nebi a poté přichází noc.

I takhle si lze natočit pohled kamery při soubojích. Vivien je kočka!

O tom kolik je právě hodin informuje hra pomocí přesýpacích hodin v levém horním rohu. Pomocí nich se můžete vyspat do rána, nebo na hodinku, či si dát ozdravný spánek (před kterým je nejlepší si nacpat břuch a napít se, někdy to zabere i víc jak jeden den). Rozhovory s postavami ve městech i jinde dostáváte různé informace, questy nebo můžete navštívit vcelku velké množství různých obchodníků s různým zbožím. Inventář postavy se nijak zvlášť nevymyká ostatním hrám svého žánru. Máte tu omezený prostor, počítá se také váha, kdy vaše postava začne chodit pomaleji v případě plného inventáře. Vivien musí jíst, pít, spát a jestli i sexovat, o tom snad někdy příště 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *