Youtube tipy #03

Tenhle seriál mých Youtube tipů nemá vůbec co dočinění s nějakým pravidelným vydáváním. Nenechte se zmást, že by prvotní nadšení z tohoto představovacího ceremoniálu vyšumělo. Jen se občas nedokážu dokopat ke psaní libozvučných odstavců. Rovněž mám stále vcelku slušnou zásobu zajímavých kanálů, které se v budoucnu představíme. Dnes jsem se konečně odhodlal k publikaci třetího dílu. Ovšem účinkující se mění. Bude jím kanál, který jsem objevil teprve před několika desítkami minut. Mé nadšení ve mě ihned probudilo chuť jej šířit dál. A tak se pojďme společně podívat, co nám nabízí.

Říkal jsem si už něco přes týden, že by opět s tímhle seriálem chtělo mírně pohnout. Už jsem měl i tip, který budu dnes publikovat. Ale všechno je nakonec jinak. Jak mám ve zvyku, brouzdal jsem Youtubem a četl komentáře. Občas se stane, že si nějaké ty profily komentujících prokliknu. A hle! Dnes jsem byl vytržen ze stereotypního klikání a běžného zívání. Po delší odmlce se mi zase youtube-vody odměnily. Jako rybář vždycky vylovím několik stovek konzerv a starých bot abych pak záhy mohl vylovit perlu, nebo snad zlatou rybku? Dnes bude řeč o kanálu s lahodícím jménem Engel Fin & Christian

Na kanále se můžete podívat i na výpravnou adventuru Legend of Kyrandia 1 a 2

Z prvních dojmů po kliknutí na kanál jsem byl velice příjemně překvapený. Na kanále je právě roztočena Legenda o Kyrandii 2 (posléze jsem zjistil, že je již hotová). Při hlubším zkoumání dalších videí jsem ve svém nadšení vůbec nepřestával. Je tu ke zhlédnutí také první díl téhle líbezné adventury a co je na tom oslňující? Obě série jsou natočené a dohrané zhruba během jednoho týdne. To u takhle starých a náročných titulů bývá tak rychle natočené jen z jediného důvodu – youtuber má k téhle hře vztah. Když jsem putoval kanálem dál, potkal jsem další kousky, které hrají na noty mého vkusu (Machinarium, Botanicula, Samorost). Je vždycky těžké najít kanál, který má málo odběratelů a tvůrce stále natáčí hry, které ho baví, bez ohledu na to, zda je hra populární. Blahem se tetelím i proto, že za vším tímhle je žena, dívka, která má příjemný hlas, jež se dobře poslouchá. Nějak podobně jsem byl nadšený z nalezení Ms.Repulsive. Je vážně těžké, najít na českém Youtube letsplayerky, které se svého řemesla dokáží držet delší dobu a hrát to, co je baví.

Engel Fin & Christian je tu s námi podle data registrace již od listopadu 2014. Takže spadám s ní vlastně do stejného Youtube ročníku, když jsem začal natáčet v záři téhož roku. Ovšem první mé video nemělo zdaleka takovou kvalitu jako má ona. Svou Youtube „kariéru“ roztočila sérií Pokemon Soul Silver. Tuhle megalomanskou sérii započala 1.prosince 2014 a dokončila 4 srpna 2015. Je to její největší projekt na kanále, který má při konečném součtu 64 videí. Není to tak mainstream hra a přesto jí věnovala devět měsíců. Ta holka tu hru musí mít ráda, stejně jako další tvoření komentovaných herních videí. Na kanále najdete samozřejmě více videí, mě namátkou zaujala ještě série Wizardry 7: Crusaders of the Dark (nikdy jsem nehrál, nemám v plánu hrát avšak moc rád se podívám). Co víc dodávat? Písemná forma je zbytečná, běžte se kouknout a posuďte sami. Mě nezbývá než to tady utnout a hlavně tvůrkyni popřát, ať je i nadále stejně tak zapálená do hraní jako doposud!

ODKAZ NA KANÁL: https://www.youtube.com/user/EngelFinAChristian/videos

 

Profilový obrázek

Author: Hellhouse

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *