Nintendo DSi XL

Další přírůstek do sbírky je na cestě. Tenhle porod už je na spadnutí a očekávám ho každým dnem (příští týden). Jen doufám, že Česká pošta, coby bába porodní nezanechá na mé konzoli žádné nepříjemné stopy a vše dopadne dobře. Nejednou mi zboží, které doručuje pošta, dorazí potrhané. Podstatou věci ale je fakt, že ač balík připomínající svým vzhledem něco neidentifikovatelného (jakoby ho táhli za jedoucím autem), věci uvnitř byly v pořádku. Plně doufám že nový mazel na poličku dorazí také v pořádku.

Řeč je o Nintendo DSi XL. Dlouho jsem přemýšlel o nějaké novější příruční konzoli. Na přetřes přišly dvě alternativy. Nintendo DS a Sony PSP. Nintendo DS není pokračovatelem Game boy Advance SP ač podporuje její hry (i kazety). Jde o novou konzoli. PSP zas kontruje vícero možnostmi. Filmy, hry s lepší grafikou, cena her. Jenže u mě stále tak nějak vedl příkon k tomu Nintendu. Když jsem se pídil po internetu po článcích recenzích potkal jsem i několik článků, které PSP vychvalovaly a Nintendo sice také, ovšem odkazujíc na výhody PSP. Každý pes jiná ves. Támhle chvála, jinde zase hana. Co má normální nerozhodný člověk potom dělat? Navštívit aukro a pod vyhledávacími znaky DS najít překrásný kousek Nintendo DSi XL v oblíbené barvě. A Nintendo v tuhle chvíli přemlátilo a totalně zadupalo Sony PSP do země. Jsem hrdý a ortodoxní Nintendista (pokud to slovo vůbec existuje) vlastnící Sony Playstation 1 a 2. Když jsem to tehdy ještě ne moje DS viděl a přečetl si rozdíly mezi DS Lite a DSi XL byl jsem u vytržení. Sledování ubíhajícího limitu na aukru a současně hltavě čítajíc články na internetu jsem vypadal nějak takhle Stejně jako na konci videa jsem i já byl spokojen s dokončením aukce.

 

Ve zkratce

Nintendo DS Lite je poměrně novou konzolí, která vyšla na trh někdy okolo roku 2006 a pokračovala tak v nastoleném trendu. Konzole stejně jako GBA SP je rozevírací, lehká a novinkou jsou 2 displeje (dotykové). Má dva reproduktory, které přináší lepší stereozvuk a obrozovky jsou vybavené víceúrovňovými stupni jasu. Podporuje kazety z předešleho GBA SP. Zato Nintendo DSi XL přináší rozměrově větší konzoli. Stále jde o cestovní zařízení ale díky zvětšení jsou dva displeje daleko barevnější a podporují lepší viditelnost ze stran. Což ocení mnozí přihlížející třeba na cestách. Má také dva reproduktory, které mají ještě lepší a hlasitější zvuk než u předešlého DS Lite. Přináší také možnosti fotoaparátu, videí (což není žádná sláva, ale pořád je to spíš herní zařízení) a kupu dalších možností.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *