A mám konečně i Nintendo NES 001 Europan Version

Nadšení je na místě, poněvadž jsem již dlouho sháněl právě tento první originál. Mé nadšení se změnilo ve vystřízlivění díky mé neznalosti. Což mi ale vůbec radost z nákupu na Aukru nezkazilo. Nintendo je ve výborném stavu a zjevně nijak poškozené. Zvědavost mi nedala a ujal jsem se šrobováku abych se nakoukl do kuchyně Nesu.

Uvnitř ve změti kabelů a sem tam toho prachu i z pohledu laika jako jsem já, koukala střeva konzole ve velmi zachovalém stavu, nebojím se říci jako nová. Ovšem zpět k mé neznalosti. Jakmile konzole dorazila, krabice ve které byla zabalena nevydržela moji zvědavost a létaly její kousky do všech stran. Uvnitř byla konzole krásně zabalená. Ujal jsem se tedy všech částí a začal je zapojovat tak jak vše má být. Zapnul televizi, naladil kanál a běžel pro své kazety ať konzoli vyzkouším. Oj to vystřízlivění zabolelo. Kudy se tam sakra cpou ty kazety. Otevřu dvířka. Koukám do jejich útrob a logicky se tam snažím nacpat své "vietnamské kopie". Koukám udiveně nad prapodivným systémem vkládání kazet, maturuju.

Náhle to vzdávám a opět konzoli rozebírám. Po odejmutí krytu a ochranného plechu zjišťuji, že do konzole se mi carttrige nějak nevleze. Něco mi neštymuje. Přemýšlím mumlám si pro sebe co se to děje. Přepadla mě ihned můza, dala mi facku a já se ihned vydal od konzole do vod internetu a na stránky Youtube. Chybama se člověk učí a už jsem opět o něco chytřejší. Na internetu jsem se dozvěděl, že ke hraní nových "asijských kopií" je třeba jakýsi přídavný cartrige, který vložím do konzole a do této cartrige pak ty nové kopie. NES 001 Europan version má své, šedé a podlouhlé kazety, které jsou do něj určené. Vždyť v roce 1985 se s žádnými kopiemi nepočítalo. No o to víc naštve, když před několika týdny na aukru tento přídavný cartrige byl k mání za pakatel. Co už. Budu bedlivě sledovat zda se tam něco podobného zase neobjeví.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *