Shakes & Fidget

Nikdy mě netáhla žádná hra typu World of Warcraft a jiné online hry s miliony hráči na internetu. Nemám nic proti žánru RPG. Baví mě a moc rád si ho zahraju a trávím u něj i dost času. Kupříkladu nejvíc mě zaujaly Brány Skeldalu nebo Gothic. Ale i já podlehl vnějším tlakům blízkého i vzdáleného okolí. Vyzkoušel jsem tedy ten fenomén jménem World of Warcraft. Musím ale konstatovat že mě nebavilo nic. Nebavilo mě tam pobíhat, bavit se s jinými hráči ani souboje. Tím nehaním "kvality" této hry, to bych si nedovolil.

Ale tahle hra mi pod kůži nezalezla. S hrdostí a nadšením jsem ji smazal a raději ani nekoukal na kamaráda sedícího vedle mě, který tak vehementně glosoval a urgoval za zachování World of warcraft na mém pevném disku. Byl jsem rád za předvedení i ochotu ale ještě raději když už jsem tuhle hru nemusel zapínat. Nevím tedy co je na něm tak vyjimečného, že ho hraje tolika milionů lidí dnes a denně.

Touhle velkou zákrutou jsem chtěl jednak vyjádřit svůj postoj vůči nemoci zvanou World of Warcraft a také prachbídně začít článek o fenoménu jménem Shakes & Fidget. Shakes & Fidget je v první řadě komiksová parodie na již zmíněný svět Wowka. Shakes je postava válečníka a Fidget je zase gnom-kouzelník. Oba putují za jediným cílem a to získat kouzelnou lysohlávku, která dokáže jeho nálezce učinit velmi mocným. Na základě tohoto komixu vznikla i online RPG hra se stejnojmenným názvem. Paradoxně jsem se dostal prvně právě ke hře až následně ke komixu. Komix doporučuji přečíst je opravdu zábavný. Teď k samotné hře. Hru si můžete zahrát na http://s1.sfgame.cz/ Funguje na jednoduchém principu, nezabere moc času a hlavně jde tu jen o pár kliknutí. Já sám hru hrávám během čtení a jiného hledání po internetu.

Na samotném začátku se musíte zaregistrovat. Jakmile to uděláte obdržíte potvrzovací email s jménem a heslem. Můžete se směle ponořit do výběru postavy. Vše je tu obdobně jako v komixu hodně nadneseně a vesele vedeno. Na výběr je hned 8 ras, ze které si vyberete (člověk, elf, trpaslík, gnóm, ork, temný elf, skřítek a démon) dále je možné si vybrat mezi válečníkem, kouzelníkem a průzkumníkem. A nakonec si nastavit strašlivý nebo parodický obličej své postavy a hurá do prvních bojů. V jednoduchosti tkví krása hry. Prostě a jednoduše máte vše podstatné uvedeno v menu. A všechno je samozřejmě v češtině! Pro úkoly si chodíte do hospody, kde jde hrát také hazard a získat i lehce ztratit své těžce vydělané zlaťáky v dobrodružstvích. V hospodě dostanete na výběr ze tří úkolů, každý dává něco jiného. Je u něj uvedeno kolik dostanete zlaťáků, popřípadě který předmět obdržíte po úspěšném splnění úkolu.

Podstatné je, že na začátku každého dne máte coby hráč 100 jednotek dobrodružství. U úkolu který se rozhodnete plnit se ukazuje kolik jednotek dobrodružství bude stát a také jak dlouhou cestu budete podnikat (časový interval v rozmezí 5 až 20 minut), po této chvíli se ukáže obrazovka souboje, dorazili jste právě na cíl daného úkolu. Souboj probíhá automaticky. Po tomto souboji je-li úspěšný získáte slíbené peníze, předmět ale hlavně také body zkušeností. Za získané peníze lze nakupovat zbroj, lektvary či vylepšovat postavu. Jakmile splníte všechna dobrodružství a dostanete se s jeho body na nulu, musíte počkat do dalšího dne. Obvykle ihned minutu po půlnoci naskočí hned 100 bodů dobrodružství. Za peníze lze také ve stáji nakoupit zvíře, na kterém můžete cestovat. Urychluje pohyb a cestování. To znamená že ze 100 jednotek dobrodružství vytěžíte více zkušeností, stihnete více úkolů než pěšky. Můžete také zlaťáky vydělávat aniž byste museli mít hru zaplou. Stačí vlézt na hlídku, označit jak dlouho chcete hlídkovat (od 1 až 10 hodin) a zlaťáky za uplynulý čas dostanete. Lze také bojovat v aréně, založit vlastní cech a přibrat do něj kamarády, bojovat proti jiným cechům, procházet podzemím a dosahovat velkých vítězství nad podzemními stvořeními. Prostě hra je zábavná a nevyžaduje aby hráč u ní seděl od rána do noci. Doporučuji alespoň vyzkoušet. Já vesele hraji a již jsem na 42. úrovni.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *