Dangerous Dave (1990)

Tyto dveře lze odemčít pouze po nalezení poháru, který nám je odemče. Pe své cestě sbíráme různé předměty, které se zapisují do skóre. Při putováním po plošinkách a různobarevnými úrovněmi, se objeví i několik nepřátel, kteří se většinou pohybují na své ose stále dokola. Tudíž je lze lehce zneškodnit. 

Tedy za předpokladu, že máme u sebe pistoli. Tou lze vystřelit jeden náboj, až doletí, můžeme střílet zase. Škoda jen, že do dalšího kola vstupujeme opět bez pistole. Některé překážky se mi ale nepodařilo překonat jinak, než skokem přímo na oponenta. Dotyk ho ihned zničí a nám tak ubude život. Výhodou je, že zabitý či zničený protivník se už neobjeví, tak je poté cesta volná. V některých kolech je důležité najít Jetpack, který má zas omezené palivo. Pomůže nám se dostat do cílových dveří, které jsou mnohdy jinak nedostupné. Ovládání je jednoduché, kurzorovými šipkami se pohybujeme a skáčeme. Altem se použije Jetpack a CTRL zase střílíme. Hra nemá hudbu, pouze se ozývají zvuky při chůzi, skákání i střelbě a létání. Hra nás provede celkem deseti levely. Zdá se to být málo. Ale není zas tak jednoduché hru dokončit. Ale vy si zcela určitě poradíte.

První ze série akčních plošinovek s hlavním hrdinou Davem. Jde tu o klasickou skákačku. Každý level má na svém konci dveře, do kterých je třeba se dostat.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *