Urban Champion (1984)

Dnes se podíváme na zub jedné z arkádových mlátiček na Nintendo. Bude to hra pouličních mlátiček beze zbraní, Urban Champion. Život na ulici přináší mnohé těžkosti a útrapy. Pokud jste však členem nějaké party nebo gangu máte o ochranu postaráno. Ovšem musíte hájit věci své party a nikdy ne jinak.

Hra nás zavede do ulic jednoho ne příliš malebného města, na kterých se chystá boj o každý dům a každou část chodníku. Jak jinak než pěstními souboji se budou tyto boje odehrávat. Na začátku hry se ocitnete na ulici, na samém kraji. Protivník je od vás daleko, a to přesně na opačné straně ulice. Jediné co musíte udělat, je vypráskat ho hezky o ulici dál aby jste se tak mohli radovat z vítězství a ze svého rozrůstajícího se území. Jak jsem již výše popsal, na počátku hry se každý, jakoby v ringu, ocitne na jednom kraji. Cílem hry je dotyčného doslova domlátit pryč z ulice na principu přetahování. Dáte soupeři ránu, spadne a odkutálí se zpět o pár metrů.

 


 

Mlátit soupeře lze pěstmi do břicha a hlavy. Dále můžete take šipkou dozadu jakoby uskočit. Více akčnosti hra nenabízí. Jakmile svého soupeře vytlačíte z ulice, přicházíte do další a tak pořád dokola. Pokud se tak stane třikrát, můžete svého soupeře poslední ranou hodit do kanálu. Proti vám však nestojí jen soupeř.

 


 

Hra má časový limit, jakmile se jeho určitá část ukrojí a budete stále bojovat, projede kolem policejní hlídka a tak vám nezbyde nic jiného, než se odebrat zpět na začátek a dělat jakoby tu žádný souboj nebyl. Jakmile časový limit vyprší, objeví se hlídka znova. A tentokrát rovnou sebere toho, který je více vytlačen z ulice. Vítěz si tak může vychutnat vavříny slávy a to bez boje. Souboje před domy se někdy nezalíbí místním obyvatelům a tak se čas od času budete muset vyhýbat nejen ráně protivníka, ale i vrženým květináčem nespokojeného nájemníka.

 


 

Hra opravdu moc dlouho nezabaví, trpí do značné míry stereotypem, ale i tak dokáže na chvíli zabavit, třeba hrou dvou hráčů proti sobě.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *