Dangerous Dave: Haunted Mansion (1991)

Naše hlavní postava nahlíží skrze zarostlou a zamčenou bránu, avšak nic nevidí. Vyšplhá se na strom, a z něj pak přeskočí do areálu stavení. Náš příběh začíná. Dveře domu jsou otevřené, ihned se rozhoduje a vstupuje. Pohled, který se mu naskytne ho vyděsí natolik, že začne pálit ze své brokovnice do všech stran, ze kterých se ozvou jakékoliv zvuky. V tom se blíži postava, zalitá šerem, náš hrdina pomale nabíjí svůj zásobník. Stín, který tajemnou postavu pokrýval se najednou jakoby sám úlekem odtáhl a našemu hrdinovi tak vstávaly všechny vlasy na hlavě hrůzou. Z temnoty se na něj sápal člověk. Ale nebyl to člověk. Vypadal jako mrtvý ale i přesto žil a vydával ze sebe hrdelní skřeky. Dvě rány z brokovnice tuhle nelidskou bestii konečně zastavili, jenže z dalekého temného pokoje se blížili další. Už není cesty zpět…

Putování začíná u jednoho starobylého domu. Náš hrdina se se svou dodávkou blíží ke vstupní bráně, pohasíná světla a vypíná motor. Kolem zní jen cvrčci a z opuštěného domu se ozývají roztodivné až nelidské zvuky.

Mezi hráči kolovala tahle hra pod názvem Haunted. Jde o klasickou procházečku jednotlivými úrovněmi kdy se musíte dostat z jednoho bodu do druhého a cestou pokosit hordy nepřátel. Do cesty se jich postaví vcelku hodně a všichni jsou osobití. Dalo by se říci, že je to jedna z prvních survivor hororů. Je to dáno tím, že hlavní postava tříme v rukou pouze jednu zbraň a to brokovnici, která má ovšem pouze osm nábojůa jakmile dojdou, musí nabíjet. Nabíjení ale zabere určitý časový interval, po tuhle dobu se nesmí mačkat žádná klávesa. Pro nabíjení je tedy lepší zvolit klidné, již vymícené místo od všech zombíků a jiných nestvůr. Můžete střílet hned do osmi směrů což je někdy strategickyvýhodné, můžete totiž střílet i do vyšších pater, zrovna když jdou zombíci po schodech. Ve hře také sbíráte spousty různých předmětů, za které dostáváte body do skore a po dosažení dané hodnoty získáte život navíc, který se taky hodí. Navíc lze i životy navíc sbírat ale většinou jsou lišácky schované. Zpočátku budete potkávat zombíky ale později i různé geneticky zmutované slizy a obrovské pavouky. Pokud vás nějaký ten slizák zabije, objeví se v malém okně animace vaší smrti (kudla v hlavě, zombie vztahuje ruce, obrovský pavouk v obličeji ap.). Hra určitě nepatří mezi ty lehké ale po určité době hraní se jí dostanete pod kůži a dosáhnete vyšších úrovní.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *