Vlak (1992)

Vlak je jedna z těch velmi známých her. Je to taková logická arkáda, kdy se na jedné obrazovce snažíte s vlakem naložit různé předměty. Každý sebraný předmět vytvoří jeden vagon za vaší mašinkou. První levely jsou jednoduché ale s přibývajícím časem se naše řada vagónu stává delší a delší a navíc cesta mnohdy nabízí jen jedno řešení.

Například v některých levelech je třeba naložit nejprve automobily abychom se nesrazili s našimi vagóny. Cílem hry je posbírat vše a následně vjet do vrat (další kolo), které se otevřou posledním sebraným předmětem. Hra má celkem padesát úrovní. Každá z nich je jiná, jsou tu jinak rozestavené zdi a s každým postupem ve hře se nám ukazují různé nové předměty, které můžeme nakládat (drahokamy, zlato, zvířata, elektrotechnika atp.). Navíc po úspěšném zvládnutí jednoho kola se na obrazovce ukáže heslo (něco jako save). Když ve hře stiskneme F4 můžeme se druhý den navrátit do úrovně, ve které jsme skončili zapsáním onoho hesla.

 

Hru Vlak bych zahrnul do kolonky kultovní hra. Obzvláště v tuzemsku se hra hrávala všude i na školách. Grafika hry je jednoduchá, líbivá a dovoluje nám tak si hru, bez jakéhokoliv šklebu ve tváři, zahrát i dnes.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *