Ugh! (1992)

I v dávném pravěku se tamní pralidé snažili svůj pohyb z místa na místo urychlit, aby se mohli v klídku své jeskyně věnovat požíváním mamuta na koprové omáčce. Jelikož jsou jeskyně v různých výškách, bylo nutné vynalézt něco, co by pomohlo rychlému převozu z vyšších pater do nižších a obráceně. Žebříky byly často vratké a nepohodlné. A tak pračlověk vynalezl kolo. K údivu všech přihlížejících to však nepomohlo k převozu do výšek ale jen po rovině. A tak si místní človíček, ostatními uctívaný jako vynálzce, šel popřemýšlet jakpak by ulehčil obyvatelům jeskyní život, záhy však usnul. Ze snění ho probudila myšlenka hodna génia. A první letecká taxislužba byla na světě!

Hra se ovládá směrovými šipkami. Ve Windows xp jsem nemusel použít dosbox, hra se spustila ale bez zvuku. V DosBoxu jde vše, tak jak má i se zvuky. Navíc lze hru hrát i s gamepadem.
Inu po fantaskním úvodu přejdeme přímo ke hře. Samotná hra má jednoduchý princip, který postupným zdoláním úrovní nabývá na obtížnosti. Na obrazovce máte několik jeskyní, které jsou umístěné v různých výškách. U těchto jeskyní bývá cedule s římskými číslicemi a každý obyvatel, který z ní vyjde se u ní zastaví. Násleně v komiksové bublině oznámí na jaké patro se chce dostat. A dostáváme se do role samotného hráče. Budete ovládat prehistorický šlapací vrtulník, který převáži z mezipater místní jeskyní obyvatele. Hra má sedmdesát úrovní, což je dost velká porce zábavy. Samotné převážení pasažerů není těžké. Překážkami jsou například stoupající hladina vody, kdy budete muset co nejdříve odvozit pralidi z prvních pater, nebo létající pterodaktyl a další. Navíc má vrtulník pouze určitou odolnost, takže se musíte kontrolovat, zbytečně nenarážet a přistávat opatrně. V patrech můžete také naložit kámen, který potom z vrtulníku spustíte na strom a z něj vypadne ovoce, které dobíjí energii. Vcelku zábavná a chytlavá hra s vzrůstající obtížností.
 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *