Alien Cabal (1997)

Příběh hry pojednává o invazi mimozemských sil na planetu Zemi. V roli hlavního hrdiny se musíme těmto silám postavit a zničit základnu, kterou si při svém příletu postavili. Začátek hry je ve liduprázdém městě s apokalyptickým pozadím hořících domů, které je plné nepřátelských agentů. Toto označení je na místě, protože protivníci vypadají jako dvojice ze hry Blues Brothers (černé sako i kalhoty, klobouk a tmavé brýle). V rukou třímou pouze obyčejnou pistoli, což je nečiní obtížnými protivníky.

Když už jsme u těch zbraní, tak těch je ve hře dosytosti. Od obyčejné pistole, která by neměla chybět v žádné opravdové střílečce až po řadu dalších jako brokovnice, samopal, granáty, raketomet. Po nalezení vstupu do podzemní základny narazíme hned na další nové přírůstky do řad oponentů. Jsou jimi všude poletující a nepříjemě bzučící mechanické včely a robotičti (androidní) nohsledi, kterých jsou tu plné místnosti.

Grafické prostředí se přibližuje výtečné akci Duke Nukem. Procházíme venkovními prostory i interiéry, v níž je mnoho předmětů a věci zničitelných (krabice, popelnice, barely, cedule, vosí hnízda). V místnostech se skleněnými okny můžeme výplně rozstřelit a vidět tak co se za nimi skrývá. Při střelbě na protivníky v patrech je nutno manuální míření (není to jako u Dooma). V nastavení je možné upravit i zobrazení zaměřovacího kříže. Ten nám podstatně usnadní střelbu i házení granátů. Pod klávesou TAB se skrývá mapa, která není moc propracovaná ale lepší něco než nic.

 

 

Hra jde bez problémů spustit i pod systémem Windows XP. V DosBoxu je nutné rychlost hry vyladit pomocí CTRL + F12 (15300+).

 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *