Double Dragon (1988)

PC verze je dost kostrbatě provedena. Na počátku na nás vykoukne strohé menu, ze kterého si navolíme zda chceme hru ovládat klávesnicí nebo joystickem a posléze jestli chceme hrát hru pro dva hráče (takový Co-op mod) a hurá do hry. Ovládání klávesnice je dosti atipické. Pro pohyb jsou určené klávesy Q A O P a mlácení protivníků probíhá mezerníkem. Ovládání nejde nijak předělat, což je docela škoda. Ovšem i přes vyskakující klávesy a skřípění zubů se to i takhle dá hrát. Cílem hry je procházet jednotlivými levely tak, aby po nás nezůstal žádný oponent. Vždy když se pohneme kupředu čeká na nás hrstka bojovníků (2-4) a dokud je nepobijeme obrazovka se dál neposune. Po své strastiplné cestě můžeme sbírat zbraně, které se povalují různě po zemi (nebo si pro ně vylezeme po žebříku) jako jsou řetězy, baseballky, nože aj. Na konci každého levelu čeká boss, který je o něco tužší než ostatní. Grafika PC verze je dobrá na rok jejího vzniku. Ozvučení se mi teda zdá dosti slabé.

 

 

Double Dragon je velice známá bojová hra. Vyšla hned na několika systémech z nichž si dnes představíme verzi pro PC a verzi pro Nintendo. 

 

Pokud jste jako já hrávali také verzi na Nintendu dáte mi určitě za pravdu, že tato verze je daleko lepší a hratelnější. Rozdíly mezi PC a NES jsou podstatné jen v několika částech, jinak jsou si velmi podobné. Tím prvním rozdílem je zvuková/grafická stránka. V tomto porovnání jasně vede Nintendo a do své cílové pásky natahuje ještě jednoduché ovládání. Průběh hry je naprosto totožný s PC verzí. Prostě procházíte, mlátíte své protivníky (za každou ránu přibývá zkušenost = efektivnější kopy a chvaty), vyhýbáte se propastím, sbíráte zbraně (lze házet i barely, krabice, granáty). U obou verzí ubíhá časový limit, po který musíte level dokončit. Nutno podotknout, že není nijak omezující. Ve hře jsou i „tajné“ chodby. Tzn. že ze dveří na vás vyskočí nějaký ten oponent a až ho zlikvidujete měli byste jimi projít. Pokud byste šli dál, začnete ten level jakoby od začátku. Ale ne všemi vchody jde projít!

 

 

Vy, kteří rádi emulujete a hrajete na PC konzolové hry, doporučuji Vám zakopit si Gamepad. Určitě se vyplatí a zážitek je daleko lepší než na klávesnici. Vrátí Vás to do časů, kdy jste tyto konzole hrávali poprvé…

 

 

 

 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *