Incredible Machine (1992) + CZ – vítěz ankety

The Incredible Machine je logická hra o sestavování nelogických mechanismů. To je vše. Jenomže je to děsně návykové a zábavné. Musíte seskládat různé předměty, které máte v levelu k dispozici, tak aby jste dosáhli cíle (dostat míč do díry, rozbít akvárium, propíchnout včechny balónky ap.). Například v prvním kole musíte dostat basketbalový míč do prostoru mezi dvě nakloněné rampy. Nejdříve si však musíte zjistit, co který předmět dělá. K tomu je nejlepší spustit malý obrázek v pravém rohu obrazovky. Ten slouží ke spuštění vašeho mechanismu. Jakmile ho spustíte, zjistíte jaké máte nedostatky a co je třeba vykoumat jinak.

 
Právě v prvním kole, při spuštění mechanismu zjistíte, že dvě bowlingové koule padají k zemí. Mezi dostupnými předměty máte klícku s křečkem, pás a dvě rampy. Přitom každý předmět má svá specifika. Křeček v klícce se rozběhne pouze tehdy, když se ho něco dotkne (třeba padající koule), přičemž jakmile se rozeběhne spustí kolo, ke kterému je vždy nutné připojit pás jedním koncem a druhým koncem k dalšímu kolu (v prvním kole modrý pásový dopravník, ten se rozjede a posune další kouli, která spadne na druhou klícku s křečkem a…).

 

 

 

 

Také je třeba vědět, že s předměty lze různě manipulovat (roztáhnout, otočit směr pohybu). Ve hře se postupně obeznámíte se všemi předměty. Těch je celkem ve hře velké množství (od padající koule po elektromotory, zásuvky atp.). Grafika je pěkná a naprosto vhodná a zcela dostačující. Po dokončení každého kola se vám vypíše PASSWORD, který nahrazuje funkci SAVE. Hra jde spustit bez problémů i ve Win XP. Na závěr snad jen říci, že tahle hra i na značně zaprášený rok svého vydání neztratila nic na své kráse ani hratelnosti.

 

Na původním webu jsem vytvářel ankety, které obsahovaly vždy výčet her, které se na stránkách měly objevit.

 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *