Teenage Mutant Ninja Turtles III – The Manhattan Project (1991)

Želvy Ninja byl bezesporu v devadesátých letech pro mé vrstevníky obrovský fenomén. Každý kupoval cokoliv, kde se želváci jen objevili. Od žvýkaček, samolepek, hraček, triček a nevím čeho ještě. Vrcholem toho všeho byla herní podoba. Ano dnes bude řeč o jedné z her s želví tématikou, která vyšla pod Nintendem (celkem vyšly tři díly Teenage Mutant Ninja Turtles na Nintendo). Tenhle třetí díl je nejspíš nejlepší.

Celý třetí díl s podtitulem The Manhattan Project začíná na pláži, kde si partička čtyř želv užívá volný čas. Čekají až v televizi začne zpravodajství s jejich kamarádkou a reportérkou April. Jakmile reportáž začne naruší její vysílání Trhač. Ihned se zmocní nejen reportérky ale i celého centra New Yorku, se kterým se odpoutá od země a zamíří s pomalým stoupáním do nebe. Ještě stihne jízlivě popudit naše čtyři pozorující hrdiny, aby ho nepronásledovali a že April už neuvidí. A zde putování začíná.

Na výběr máme jednoho ze čtyř hlavních hrdinů a to Leonarda, Raphaella, Donatella a Michelangella. Každý z nich má svoji zbraň a také svůj speciální útok. Speciální útok (stiskněte naráz klávesu pro útok a skok) sice ubere jednu čárku z ukazatele energie ale někdy (v obklíčení) se vyplatí, navíc se hodí hlavně k poražení závěrečných bossů. Jakmile vás nějaký nepřítel zabije, můžete si hned vybrat s jakým ze čtyř hrdinů ve hře pokračovat. Po cestě však nejdříve potkáte obyčejné řadové bojovníky, kteří se budou snažit útočit ať už holýma rukama, pískem, hvězdicemi, bumerangy, oštěpy, noži, meči a dalšími zbraněmi. Také potkáte různé mutanty nebo robotická stvoření a samozřejmě mnoho známých tváří jako třeba Rocksteedyho a Beebopa.
 

Podobně jako animovaný seriál, tak i do této hry je implementován humor. Například když naše postava spadne do kanálu nebo je zaplácnutá závažím – následuje vtipná animace.

Co se grafiky a hratelnosti týká, patří tahle hra mezi to nejlepší co na Nintendo (NES) vůbec vyšlo. Krásná malebná grafika, animace postav a nepřátel i audiostránka mluví prostě za vše. Jste-li fanda želv, není nic lepšího, co vám je připomene než kreslený seriál z roku 1989 🙂 Pokud ho nemáte, spokojte se s touto hrou, určitě nezklame.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *